Tesařství

VÁZANÉ TESAŘSKÉ KONSTRUKCE

Nabízíme, navrhujeme, vyrábíme a dodáváme tradiční tesařské vázané konstrukce zhotovené klasickým řemeslem vazbou podélných, příčných a rozšiřujících spojů přes moderní spojovací kování až po dimenzování nosníků a nosných konstrukcí střešních plášťů.

Posuzujeme technologické a konstrukční zásady klasických a novodobých krovů, vlastnosti materiálů a spojovacích prostředků a řešení montážních spojů a osazení konstrukcí na stavbě.

Na stavební konstrukce používáme dřevo jehličnatých a listnatých dřevin vhodných fyzikálních a mechanických vlastností. Zpravidla se však používá dřevo jehličnatých dřevin – především smrk.

 

Provádíme

  • krovy všech složitostí a tvarů a jiné tesařské vázané konstrukce včetně doplňujících úprav
  • rekonstrukce a opravy krovů, nástavby a přístavby na rodinné a bytové domy
  • pergoly a přístřešky
  • impregnace stavebního řeziva
  • prodej stavebního řeziva, střešních latí a tesařského kování

SEMA – software pro tesařské konstrukce

Každá námi zhotovená tesařská konstrukce je nejprve navržena modulově stavěným software SEMA umožňující detailní a velmi přesné rozkreslení tesařské konstrukce neomezeného tvaru a složitostí. Umožňuje náhled a maximalizovat detaily včetně 3D vizualizace, zhotovuje technické a výrobní okótované výkresy jednotlivých prvků, kompletní seznam všech tesařských částí a potřebného materiálu s optimalizací nářezů i s výstupem na CNC strojní zařízení.

 

ukázka realizace pomocí programu SEMA