Pokrývačství

Výběr střešní krytiny a kvalitní střecha je základ pohodlného bydlení. Umíte se ale orientovat ve vhodném výběru střešní krytiny a podle jakého klíče postupovat?

Vliv na volbu střešní krtiny má tradice a také její začlenění do okolní zástavby. V úvahu bereme nadmořskou výšku, teplotu a vlhkost vzduchu, obvyklou sněhovou pokrývku, sílu a směr převažujících větrů, ale také vliv na množství škodlivin v ovzduší. Důležitý je i celkový charakter stavby včetně sklonu střechy a pevnost tesařské konstrukce.

Krása pálené krytiny. Více než tisíciletou tradici na v naší zemi pálená střešní krytina. Vyrábí se s ryze přírodních surovin – hlíny /zemina s příměsí jílů/ a vody, která se suší vzduchem a poté vypaluje v peci. Je vhodná na každou střechu od sklonu 12 st. Pálené tašky jsou odolné vůči rozmarům počasí i chemické zátěži, jsou prodyšné a mají velmi dlouhou životnost.

Výhodou je velký výběr jednotlivých typů tašek i rozmanitost povrchových úprav a barevností. Povrch tašky se upravuje engobou, tenkou vrstvou z keramické směsi jílů obarvenou přírodními oxidy železa, která se vypaluje v peci. Tašky s vysokým leskem jsou opatřeny glazurou, jenž obsahuje na rozdíl od engoby, více sklovitých příměsí.

 

Betonová taška věkem zpevňuje. I betonová taška má u nás tradici. Vypadá dobře, má dlouhou životnost a je také cenově přijatelná. Při výrobě se používá kvalitní křemičitý písek, cement, voda a barviva. Vyrábí se i s povrchovou úpravou dvou až pětivrstvým akrylátovým nástřikem a je vhodná na všechny typy střech s pevnou tesařskou konstrukcí do sklonu 12 st.

Betonová střešní krytina je zdravotně nezávadná, ekologická, mrazuvzdorná a nepotřebuje žádnou údržbu. Odolává zhoršeným povětrnostním podmínkám a proto se hodí do všech nadmořských výšek.

 

Vláknocementové šablony pro jednoduché a rychlé řešení moderního bydlení. Tyto šablony jsou vyráběny na bázi cementu, buničiny a umělých vláken. Výrobek má povrchovou vrstvu vyrobenou nanesením cementové pasty s obsahem pigmentu. Po vyzrání se na šablony nanáší z obou stran základní barva a následně je lícní strana opatřena nástřikem akrylátové barvy zaručující dokonalou povrchovou úpravu krytiny. Na rubovou stranu se nanáší vrstva vosku.

Díky nízké hmotnosti, odolnosti povrchu a výborným mechanickým vlastnostem je vhodná i do nejtěžších klimatických oblastí.

 

Kvalitní plechové krytiny – kvalita, která odolává času a navíc skvěle vypadá. Lehké ocelové střešní krytiny ochrání Váš domov za všech okolností. Nejen že jsou atraktivní na podhled, ale také nadčasově stylové a ještě navíc zvyšují hodnotu Vašeho domu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete postavit nový dům nebo renovovat starý, široká nabídka tvarů a barevných odstínů krytin zajistí, že si vždy vyberete tu správnou střechu k Vašemu domu.

Pro tyto vlastnosti je lehká ocelová krytina s kvalitní povrchovou úpravou nejjednodušší a bezproblémovou volbou každého stavitele a s originálním okapovým systémem zaručí dokonalý estetický vzhled.