Střešní okna

Střešní okna VELUX

Již více než 70 let pomáhá společnost VELUX lidem na celém světě využít co nejlépe všechny možnosti, které jim nabízí bydlení v podkroví. Ať již přestavujete starý podkrovní byt nebo budujete zbrusu nový, nabízíme vám atraktivní řešení, které představují střešní okna. Díky využití střešních oken prosvětlíte často tmavé půdní prostory tak, aby odpovídaly i těm nejnáročnějším požadavkům moderní bytové architektury.

Kyvná nebo výklopně-kyvná střešní okna?

Kyvná střešní okna umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Madlo je ergonomické a umístěné na snadno dosažitelné horní straně okna. Více o kyvných oknech… Výklopně-kyvná okna mají ovládací kliku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo při vyšší nadezdívce. Výklopně-kyvná okna se otvírají ven a poskytují neomezený výhled. Více o výklopně-kyvných oknech…

Dřevo nebo polyuretan?

velux ilustracni foto

Střešní okna VELUX dodáváme ve dvou vnitřních povrchových úpravách. Dřevěná střešní okna jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání rám okna. Polyuretanová okna s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled (porovnání se standardním plastovým střešním oknem).

Oplechování střešního okna

Oplechování chrání rám a křídlo střšního okna, je vyrobeno z hliníku, mědi či titanzinku a je standardní součástí balení střešního okna.

Lemování střešních oken

Zajišťuje vodotěsné napojení střešního okna na střešní plášť, vyrábí se v různých variantách podle typu střešní krytiny a je tedy třeba jej objednat zvlášť. Materiál lemování se musí shodovat s materiálem oplechování.